Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  MISCELLANEOUS / Textiles & Vintage / Linnedukar+gardiner 8941083



*

nr 894 1083


Linnedukar+gardiner

2+ 3, 1950s/1960s,


2+ 3, 50/60-tal


Estimate:

600

Sold:

SEK 100

Auction date:

Monday May 12 2014
at 18:05:45


  • Bid history
Time Bidder Bid
9/5 08:32:23 1      Vinnande bud



  • Thema-auction
  • May 12

50/60-tal

På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.



Read more about 50/60-tal
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: gardiner gardinlängder linnedukar textilier vintage
  • 6374 CLOTHS
    21 pieces, linen,
    Present: SEK 350

    Auction ends
    today
    19 jan at 20:41
  • 7184 CLOTHS
    8 pcs, linen, including Signe Sohlmnan "Drakmönstr..//
    Present: SEK 2400

    Auction ends
    today
    19 jan at 20:25
  • 6360 CURTAINS
    4 längder med gardinband, 2 st 150x245 cm + 2 st ..//
     

    Auction ends
    today
    19 jan at 20:00




Ladda ner broschyr